Varyant Haber

Manavgat’a yeni hükümet konağı

Manavgat’a yeni hükümet konağı
06 Ekim 2017 - 12:01

Manavgat Belediye Meclisi, toptancı hal karşısında yer alan Manavgat Belediyesine tahsisli hizmet alanını, yeni Hükümet Konağı’nın yapımı için Manavgat Kaymakamlığına verdi.
Manavgat Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Şükrü Sözen başkanlığında toplandı. Side Ek Hizmet Binası’nda yapılan meclis toplantısında konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, mevcut Kaymakamlık binasının her an yıkılma ihtimali olan bir bina olduğunu belirterek yeni hükümet konağının yapımı için Antalya Valiliğinin yer aradığını söyledi. Kentin en büyük mülki yapılanması Kaymakamlığın çağdaş olmayan şartlarda Manavgat halkına hizmet etmesine gönüllerinin razı olmadığını dile getiren Başkan Şükrü Sözen, bunun için toptancı hal karşısındaki Manavgat Belediyesine tahsisli hizmet alanının, belediye meclis üyelerinin kararı ile yapılacak olan imar planı değişikliğiyle Kaymakamlığa verilmesi konusunun gündeme geldiğini anlattı.

Kent meydanını genişletmenin önü de açıldı
Başkan Sözen, “Manavgat Kaymakamlığımız kentimizin en üst ölçekteki mülki amirliğidir. Bu kararı almamızda iki neden var. Birincisi bu kentin böylesine eski bir yapıda yönetilmesine gönlümüz razı olmaz. Kaymakamlığımızın çağdaş bir ortamda hizmet etmesi gerekmektedir. Manavgat Belediye Meclisi olarak bunun önünü açmamız gerekir. İkinci bir konu ise, bizim kent meydanını genişletmek hayalimizdir. 2009’daki ilk aday adaylığımızda hayata geçirmek istediğimiz projemizdi. Kaymakamlık, jandarma, Çağlayan Okulu ve PTT’nin boşaltılıp, hatta şimdiki Balıkhaneyi de alanın içine katarak kentin ortasını açmak ve meydanı tamamen ırmağa kadar büyütmek istiyorduk. Kaymakamlığın buradan yeni ve modern bir hizmet binasına taşınması ile bu hayalimizin ilk adımını atmış olabiliriz. Burayı kent meydanı olarak genişletmek istediğimizi şifaen söyledik. Önümüzdeki süreçte inşallah bu güzel hayali gerçekleştirebiliriz. Önemli olan iyi bir şey için adım atmak. Doğru bir adımla böyle bir yatırımın gelmesine vesile olmak çok güzel bir atılım” dedi.
Konuşmanın ardından Manavgat Belediye Meclisi, Kavaklı Mahallesi toptancı hal karşısındaki eski kamyon garajı olarak bilinen 17 bin 98 metrekarelik Manavgat Belediyesine tahsisli alanı, yeni hükümet konağı yapılması için Manavgat Kaymakamlığına verdi.

KAYNAK IHA
Author:

Powered by WPeMatico

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir