Varyant Haber

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde ’Uluslararası Estetik Sempozyumu’ başladı

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde ’Uluslararası Estetik Sempozyumu’ başladı
02 Kasım 2017 - 12:15

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlar Odası Antalya Şubesi ve Sanart Estetik ve Görsel Kültür Derneği işbirliği düzenlenen Kent Estetiği temalı Uluslararası Estetik Sempozyumu başladı.
Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Uluslararası Estetik Sempozyumu’nun açılışına Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Denktaş, Dünya Estetik Derneği Başkanı Jale Erzen, Sanatart Estetik ve Görsel Kültür Derneği Başkanı Dr. Murat Çelik, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özge Köksal ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.
Uluslararası Estetik Sempozyumu’nun açılış konuşmasını yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal; “Üniversitemiz, tüm birimleri ve bilimsel çalışmaları ile kente katkı sağlayacak her türlü çalışmada etkin şekilde rol alacak önemli bir misyonu ifa etmektedir. Bu anlamda kentleşmenin son zamanlarda hızlı bir şekilde etkisini gördüğümüz şehrimizde kent estetiğini konu olan bu değerli sempozyumun bilgi paylaşımını sağlayacak önemli bir platform olduğunu düşünüyorum. Üniversite – kent ilişkisini güçlendiren ve uluslararası katılımcılarıyla değerli bir bilimsel platform olan bu sempozyumu düzenlemede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve sempozyumun başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.
İki gün sürecek ve kentsel bağlamların estetik açıdan tartışılması için uluslararası ve disiplinlerarası bir platform oluşturan sempozyum kapsamında; Kent ve Çevre Estetiği, Kent Estetiği ve Yer Kavramı, Estetik ve Kentsel Hafıza, Sanatta Kentin Estetik Temsilleri, Estetik, İşlev ve Kentler temalı beş faklı oturum yapılacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir