Varyant Haber

Alanya Kütürüp’te imar sorunu çözüldü

Alanya Kütürüp’te imar sorunu çözüldü
07 Kasım 2017 - 14:25

Antalya’nın Alanya ilçesi Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii’ndeki imar sorunu çözülüyor. Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen Kütürüp imar planının, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayına mütakip yapılacak olan 18. Madde uygulaması ile bölgedeki vatandaşlar tapularına da kavuşmuş olacak.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın en büyük problemlerinden biri olan Kütürüp’deki imar sorununu çözüyor. Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii’nde mahkeme kararları ile iptal edilen imar planı uygulaması, yapılaşmanın önüne geçtiği için bölge halkı yıllardır bu konuda mağdur bulunuyordu.
Alanya Belediye Meclisinin bugünkü oturumunda, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii binde bir ölçekli uygulama imar planı MHP ve AK Parti Meclis üyelerinin kabul, CHP Meclis üyelerinin çekimser oyları ile oyçokluğuyla kabul edildi.
Vatandaşlar tapularını alabilecek
Kararın Büyükşehir Belediye Meclisinde oyalanmasının ardından bölge halkının sorunlarının çözüleceğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, Büyükşehir onayının ardından yapacağımız 18. Madde uygulaması sonrasında tapularını alabilecekler. Bu konunun çözüme ulaştırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir