Varyant Haber

Ligimize Yabancı !!!

Ligimize Yabancı !!!
Serdar Vural
Serdar Vural( serdarbey2@hotmail.com )
07 Kasım 2017 - 16:40

Ülkemizde futbol gündemi her an değişebiliyor. Son örneğide A milli takım teknik direktörü Sayın Lucescu’nun İtalyan televizyonuna yapmış olduğu saçma açıklamalar.

Sayın Lucescu ülke futbolunun kurtuluşunu yabancı kısıtlamasında görüyor ya da böyle görmesini istiyorlar. Ülke futbolunda o kadar aksayan yer var ki yabancı kısıtlamasına sıra bile gelmez ama birileri o tarafları kapatma telaşında.

Lucescu ilk geldiğinde çok sevinmiştim. Saygı duyduğum, düşüncelerini, futbol görüşünü beğendiğim bir adamdır. Ama artık yaşlanmış, kendi özgün düşüncelerini kaybetmiş. Emekliliğine kadar burda kalmak için başkalarının ağzıyla konuşmaya başlamış.

Türk futbolunun sorununun yabancı oyuncu olmadığı bu kadar belliyken bunu sürekli konuşmak kalitesi artan ligimize dinamit koymaktır. Shakhtar’da büyük başarıları Ukraynalı olmayan oyuncularla yaşa sonra Türkiye’de yabancı çok yok öyle. Türk oyuncuların oynamamasından şikayet eden Sayın Lucescu, bu sezon 18’e bile giremeyen Arda Turan’ın ayağına neden gittiğini açıklasın önce.

Lucescu’nun artık istifa etmesi gerekir. Türk futboluna katkı yapmak istiyorsa yapacağı tek şey bu. Bunun dışında ne A milli futbol takımımıza ne de ülke futboluna birşeyler katacağına inancım sıfır.

Futbolu seven insanlar uyanık olmalılar. Türk futbolunda değişiklik yapılacaksa, ligimizi istedikleri şekle uydurmaya çalışan, Lucescu’yu kullananlardan başlamalılar.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir