Varyant Haber

Şırnaklı öğrenciler Antalya’da tarih turuna çıktı

Şırnaklı öğrenciler Antalya’da tarih turuna çıktı
05 Kasım 2017 - 7:50

’Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şırnak’tan gelen öğrenciler Antalya’nın tarih kokan kent merkezi Kaleiçi’ni gezdiler. Kalelerde, burçlarda, üç kapılarda, tarihin derinliklerine yolculuğa çıktılar.
Antalya Valiliği tarafından yürütülen ’Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında ikinci kafileyle Şırnak’tan gelen öğrenciler Kaleiçi’nin tarihi izlerinin peşinden gittiler. Üç Kapıları, Burçları, Yat Limanını Yivli Minareyi doyasıya gezen öğrenciler “Antalya gerçekten çok güzel bir şehir. Çok etkilendik her şey çok doğal sokaklarda gezerken sanki 200 yüzyıl önce yaşıyorduk gibi hissettik” dediler.
Hayatlarında ilk defa deniz gördüklerini belirten öğrenciler Yat Limanı çok güzeldi bir taraftan uçsuz bucaksız denizi seyrediyorsunuz diğer taraftan kocaman kayaların üstünde çok güzel bir şehri. Yat limanında oyuncak müzesine gittik. Eski yeni birçok görmediğimiz oyuncak vardı. Antalya’da çocuk olmak çok güzel, yapacak bu kadar çok şey, gezecek bu kadar çok yerken hiç sıkılmazsın.” şeklinde ifadeler kullandılar.
Öğrenciler Antalya Şehitliğini, Teleferikle Tünektepe’yi, zıpzıp parkı ve Hayvanat Bahçesini de ziyaret edecekler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir