Varyant Haber

CHP Antalya İl Başkanlığından Gözaltı Açıklaması

Gözaltıların ardından açıklamada bulunan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, bir açıklamada bulundu.

CHP Antalya İl Başkanlığından Gözaltı Açıklaması
12 Nisan 2019 - 13:58

31 Mart yerel seçimler öncesinde Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı sosyal medyaya düşmüştü.

Menderes Türel, kaydın yasa dışı yollarla elde edilerek montajlandığını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi olmuştu. Bu şikayet üzerine bugün Muhittin Böcek’in seçim ekibinden 7 CHP’li sabah erken saatlerde gözaltına alındı.

Gözaltıların ardından açıklamada bulunan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, şikayetin temelinin siyasi olduğunu belirterek bir açıklamada bulundu.

CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“31 Mart yerel seçimlerinde sosyal medyada paylaşılan Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili olarak arkadaşlarımız gözaltına alınmışlardır.  Gözaltıların sebebini tam olarak  bilmiyoruz, ancak şikayetin temelinin siyasi olduğunu düşünüyoruz. Avukatlarımız sabahtan beri konuyu takip etmekteler. Onlardan gerekli bilgileri bekliyoruz. Asayiş Şube’ye kimlerin getirildiğini bilmiyoruz. Avukatlarımız şimdi içeriye alındılar. Bize gelen ilk bilgilere göre Ebru Hanım’ın (Türel) seçim öncesi sızan ses kaydı ile ilgili olduğu ve özel hayatın gizliliği İle ilgili bir şikayette bulunulduğudur. Menderes Bey ve Ebru hanım böyle bir kayıt var ve bu kayıt bizim özel hayatımızın gizliliğine aykırı diye şikayette bulunmuşlar fakat bu konunun bizim arkadaşlarımızla ilişkisini nereden kurmaya çalışıyorlar bunu anlamak mümkün değil, öyle bir toplantıda bizim arkadaşlarımızın bulunma ihtimali yok. Eğer böyle bir kayıt sızdıysa, içerideki toplantıda olan kişilerden birisi sızdırmıştır. Fakat şu an 7 kişinin Asayiş Şube’de olduğunu öğrendik. Ne için alındıklarını birazdan öğreneceğiz. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi alınca, geniş bir açıklama yapacağız.”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir