Varyant Haber

pendik escort

5 Yıl Sonrasını Merak Ediyorum

Okay Arslan yazdı…

5 Yıl Sonrasını Merak Ediyorum
Okay Arslan
Okay Arslan( oaarslan@hotmail.com )
28 Mayıs 2019 - 11:00

Futbol dünyanın en çok sevilen ve izlenilen oyunu… Futbolcu olmak da birçok ayrıcalığa sahip olmak demek, bu da bir gerçek. Sınıf atlamak, el üstünde tutulmak, bol sıfırlı rakamlarla geleceğini garanti altına almak, ünlü olmak… Hepsi insanın gözünü boyayan, ulaşılması güç bir düş. Tıpkı bir masalın içinde yer almak gibi. Ama saatler gece yarısını gösterdiğinde de sihir bitip Külkedisi gibi öylece ortalıkta kalakalmak da var kaderde.

Kulüpler borç batağı içinde olup, futbolumuzun geleceği her geçen gün daha da kötüye giderken günümüzdeki futbolcuların geçmiş yıllardaki meslektaşlarının yaşadıkları yoklukları yaşayacakları kaçınılmaz bir durum. Bu kötüye giden durumu düzeltmek için ne TFF kalıcı yaptırımlarla bir çözüm yolu sunmakta ne de kulüpler altyapılarına eğilerek ya da Amatör Liglere göz atarak bu borç batağından kurtulmalarını sağlayacak olan gerçeği görüp ona göre çalışmalar yapmakta.

Yıllardır kulübümüz altyapılarından üst yapılarına bir tane bile oyuncu çıkaramamakta. Bilinir ki; bir yapının temeli sağlam olmazsa, o bina çökmeye mahkumdur. Futbolun temelini de altyapılar oluşturduğundan üst yapısına oyuncu çıkaramayan kulüplerin borç batağı içinde yüzerek batmaları kaçınılmazdır.

Oysa kulübümüzün kurtuluş reçetesi; altyapıya sözde destek çıkmış görünmek yerine, her sene profesyonel kadrolarına altyapıdan oyuncu almakla işe başlayıp, amatör liglerde oyuncu keşfetmeyi sağlayacak kadroyu oluşturarak, idareci kadrosunun ise tamamen futboldan gelen donanımlı kişilerden oluşmasıdır.

Bu yazıyı bu hafta neden yazdım? Sedat Karabük Hoca ve Osman Akyol Hoca altyapıdan futbolcu çıkarmak istiyor ise, alt yapıda temizlik yapmak zorunda. Son haftalarda altyapıdaki bazı hocalar hakkında ciddi derecede söylentiler geliyor kulağımıza.

Sedat Karabük Hocanın Türkiye’ye getirdiği 2000 doğumlu Afrikalı futbolcunun kumaşının kaliteli olduğunu duyuyoruz. Paul Omo Mukairu seneye hatırı sayılır maç oynar ise kimse şaşırmasın. Sedat Karabük için geçen sene David gittikten sonra sanalda yazdığım bir yazdığım yazıdan rahatsız olanlar yazımı kaldırmıştı. Kaldırmayacaktım ama bazı nedenlerden dolayı kaldırdım. O yazımı kaldırtanlar, bugün Sedat Hoca’nın çevresinde geziyor. Antalyaspor Altyapısına ve A Takıma kaliteli gençleri getireceğine inandığım Sedat Karabük ve Osman Akyol Hoca eski sistemle çalışmaya devam edeceklerse sıkıntıların olacağını çok iyi bilenlerdenim. İsimlerini yazmayacağım ama altyapıda kaliteli, işini seven hocalar da var. Yerel TV kanallarındaki konuşmasından anladığım kadarıyla bende kaliteli bir hoca ile farklı sebeplerden ötürü çalışmayacağı kanaati oluştu. Altyapıda egolu hocalarla çalışıp, kaliteli hocalar ile çalışmaz ise yanlış yapar dedim kendi kendime. Ama yine de Sedat Karabük ve Osman Akyol en iyisini bilir.

Yalnız gelen mailleri dikkate almalarını, konu hakkında araştıra yapmalarını istiyorum. Çünkü iddialar, yenilir yutulur iddialar değil.

Sistem oturursa beş yıl sonrasını çok merak ediyorum.

A takımı yazmayacağım. Gençleştirme nasıl olacak, merak ediyorum.

Son sözüm;

BİZ ANTALYASPORUZ

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir