Varyant Haber

Kampüste Dijital Sanat Projesi Akdeniz Üniversitesi’nde

Uluslararası yeni medya sanatçıları, Akbank Sanat ana sponsorluğunda üniversitelerde öğrencilerle buluşuyor.

Kampüste Dijital Sanat Projesi Akdeniz Üniversitesi’nde
08 Mayıs 2019 - 10:26

Akbank Sanat ana sponsorluğunda, BASE ve Digilogue iş birliğiyle hayata geçen ve bu sene ilk kez düzenlenen “Kampüste Dijital Sanat” projesi, 30 Nisan- 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Sakarya Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi kampüslerini geziyor.

“İnsanın Yeni Gündemi /New Human Agenda” adlı sergide 2015 Ars Electronica Golden Nica ödülü alan ve bu sene Ars Electronica jürisinde görev alan Alex Verhaest, 2017 Jerwood/FVU Ödülü ve 2015 Dazed Emerging Artist Ödülü’nü alan Lawrence Lek, Tribeca Storyscapes Award ve VR Arles Festivali En İyi Film ödüllerini kazanan Marshmallow Laser Feast, Gäetan Robillard ve Microsoft Research’s Best Vision Award, German Design Award, UCLA Art+Architecture Moss Award, University of California Institute for Research in the Arts Award, SEGD Global Design Award ve Google’s Art and Machine Intelligence Artist Residency Award alan Refik Anadol, 2014 yılında 18. Japan Media Arts Festival’i Sanat kategorisi ve 2013 yılında Prix ARS Electronica Computer Animation ödüllerini kazanan Candaş Şişman ve Ozan Türkkan gibi dijital sanat alanında önemli eserlere imza atmış sanatçılar genç sanatseverlerle kampüslerde buluşuyor.

Dijital sanat alanında eserler veren uluslararası ve Türk sanatçıların çalışmalarını kampüslere taşıyacak bu sergiyle; üniversite öğrencilerinin son yıllarda gelişmekte olan yeni medya alanında hakkında fikir sahibi olmaları ve bu alanda eser üretecek genç sanatçılara ilham olması hedefleniyor.

Sergi, insan zihni, onun becerileri, güdüleri, sosyal ve doğal besin zincirleri içindeki konumlanışı ve bununla nasıl baş ettiği gibi insana dair sorular üzerine spekülatif sanatsal ve bilimsel araştırmalar içeriyor.

Kampüste Dijital Sanat, 8-15 Mayıs tarihlerinde ise Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Olbia Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.

Sergilere Söyleşi, Atölye ve Performanslar da  Eşlik Edecek

Sergi kapsamında 2014 yılında 18. Japan Media Arts Festival’i Sanat kategorisi ve 2013 yılında Prix ARS Electronica Computer Animation ödülleri kazanan sanatçı Candaş Şişman 13 Mayıs’ta Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleşecek söyleşide izleyicilerle buluşacak.

Kampüste Dijital Sanat Programı

Akdeniz Üniversitesi Olbia Salon B)

 

TARİH

 

SAAT

 

ETKİNLİK

 

8 Mayıs 2019 Çarşamba

11:00 – 12:00PANEL: KAMPÜSTE DİJİTAL SANAT
13:00 – 15:00WORKSHOP: KARAKTER “GÖRSEL/İŞİTSEL PERFORMANSINI OLUŞTURMAK – ABLETON/MAXMSP/RESOLUME-PERFORMANS&AMP: JAM SESSION
15.00 – 16.00VİDEO GÖSTERİMİ
13 Mayıs 2019 Pazartesi15.00 – 16.00KONUŞMA: CANDAŞ ŞİŞMAN

“ÇOKLU DUYUSAL  ENSTALASYONLAR VE DENEYİM TASARIMI”

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir