Varyant Haber

Kanyonlardan Göynük

Zeynep Şahin yazdı…

Kanyonlardan Göynük
07 Mayıs 2019 - 10:00

Göynük kanyonu Kemer ilçesine bağlı, adını aldığı Göynük tatil beldesinde yer alıyor. 2016 yılında acayip eğlenceli bir ekiple gitmiştim buraya. Bu ekipten birkaç arkadaşımla geçtiğimiz günlerde bir araya geldik ve o günü andık. Nasıl eğlenmiştik, ne kadar güzeldi diye uzun uzun sohbet ettik ve aynı rota için yeniden plan yaptık. İlk gittiğimiz kadar tatmin edici olmayacağını biliyorum ama yine de keyifli olacağından şüphem yok.

E tabi bu kadar eğlenceye, anıya şahit olmuş bu yeri yazmamak olmazdı.

Şehrin karmaşasından uzakta çam ormanının içinde yürüyüş yapıp, rengiyle iştah kabartan gölün içinde serinlemek için harika bir yer. Tertemiz bir havası var. Oksijene doyacağınızdan kuşkunuz olmasın. Böylesine doğa güzelliğinin konum olarak merkeze bu kadar yakın olması ne büyük şans.

Ve tabi ki dahası var.

Dünyanın en iyileri arasında yer alan Likya Yolunun en güzel ve azımsanamayacak büyüklükteki parkuru olduğunu söyleyebilirim. Trekking, paintball gibi aktivitelerin yanı sıra kanyonun üzerinden geçen zip wire… Mutlaka denemenizi isterim. Anlayacağınız doğanın kucağında adrenalin, eğlence, spor… Her şeyi burada bulabilirsiniz.

Bütün bunların en can alıcı kısmı tabi ki kanyonun içinde body rafting yapmak. Bunun için isterseniz ormanda yürüyerek isterseniz girişteki arazi arabalarının arkasına atlayarak kanyona kadar gidebilirsiniz. Biz o yolu yürümeyi tercih edenlerden olduk. Havanın oldukça sıcak olması, bu seçimimizi sorgulamamıza sebep olsa da buz gibi suyun daha da tadını çıkarmamızı sağladı.

Kanyona vardığımızda bizi bir ekip karşıladı. Body rafting için özel kıyafetler giydirdiler. Kanyon boyunca bize rehberlik etmesi için ekipten bir kişi ve sudan etkilenmeyen kamerası ile yola çıktık.

Kocaman kayaların oluşturduğu oyuğun içinde, tertemiz dağ suyunda ilerledik. Ender zamanlarda suyun içinde ayaklarımız yere değmiyor yüzüyorduk. Kanyon suyunun aşındırdığı bazı kayalar su parkındaki kaydıraklar gibiydi. Eğlenceli bir parkur sonunda kayaların arasından gürül gürül akan şelalenin içine atlıyor, havuzda oluşan girdabın bizi atladığımız noktaya geri döndürmesinin tadını çıkarıyorduk.

Yazdıkça hatırladım hatırladıkça yeniden gitme planımızın ne kadar da isabetli bir karar olduğunu anladım.

Şimdiden günübirlik yaz planınıza bu doğal oyun parkını eklemenizi tavsiye ederim.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir