Varyant Haber

pendik escort

Kimdir Türkiye Otizm Meclisi

Demet Çileli Baz yazdı…

Kimdir Türkiye Otizm Meclisi
Demet Çileli Baz
Demet Çileli Baz( demet@varyanthaber.com )
21 Mayıs 2019 - 11:00

89 Dernek, 7 Federasyon 5 vakfın bir araya gelerek oluşturduğu bir üst çatıdır.

Kuruluş amacı, Türkiye’de otizm konusunda görev yapan sivil toplum kuruluşlarının, tek bir ses ve güçlü bir paydaş olarak kabul edilebilirliklerini güçlendirmektir.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğiyle tüzel bir yapı olmamasına rağmen tamamı tüzel kişilerden oluşan Türkiye Otizm Meclisi, yaptığı çalışmalarla son günlerde hem devlet hem de toplum tarafından büyük bir ivme kazanmıştır.

Kurucularının neredeyse tamamı otizmli bir çocuğun anne ve babasıdır.

Otizmli bireyler ve aileleriyle 4 milyonu aşkın vatandaşın sorumluluğunu üstlenmiş, onlarca STK tarafından seçilmiş 11 yürütme kurulu üyesi tarafından çalışmaları sürdürülmektedir. Her ay Türkiye’nin farklı illerinden gelen yürütme kurulu üyeleri yine farklı illerde yapılan toplantılara katılıyorlar, yapılan ve yapılacak çalışmaların üzerine disiplinli ve özverili bir şekilde çalışıyorlar.

Kamu yararına çalışan bu oluşumun Yürütme Kurulu üyeleri elini değil başlarını taşın altına koymuşlar desek abartmış olmayız. Vizyonu otizmli bireylerimizin ve ailelerin toplumda hak ettiği refaha ulaşması için canla başla çalışmak olup, otizm eylem planının bir an evvel hayata geçmesi için toplumda farkındalığı arttırmaktır.

TOM Meclisi olarak son yaptığımız ziyaret milyonları heyecanlandırdı. Geçtiğimiz günlerde Yürütme Kurulu üyeleri olarak TBMM’ye ziyaret gerçekleştirdik.

TBMM’de tüm siyasi partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Otizm ve Down Sendromu Komisyonunu ziyaret ettik. Komisyona seçilen çeşitli partilerden milletvekilleriyle 5 saat süren detaylı bir toplantı gerçekleştirildi. Tabanda yapılan çalışmalar anlatıldı. Bu yapılan kısacık görüşmeden iki tarafında memnun ayrıldığını belirtmek isterim.

Meclis’te haftalık yapılacak komisyon toplantılarına katılma isteğimizi memnuniyetle karşılayan Komisyon üyesi Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.

Sanırım yıllardır çekilen zahmetin rahmetle karşılığını almaya başlayacağımız günler yakın.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir