Varyant Haber

Başkan Topaloğlu, “Güneşin Evi Türkiye” Festivaline Katıldı

Kemer’de “Güneşin Evi Türkiye” Festivalinin dördüncüsü düzenlendi.

Başkan Topaloğlu, “Güneşin Evi Türkiye” Festivaline Katıldı
11 Haziran 2019 - 9:14
Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği FİLİZ tarafından düzenlenen festivale, Türkiye dahil olmak üzere Özbekistan, Tacikistan, Kazakistan, Tataristan, Beyaz Rusya, Rusya ve Kırgızistan’dan gelen 6-18 yaş arası 360 çocuk katıldı.

Bağımsız Devletler Toğluluğu ülkelerindeki genç yeteneklere Türkiye’yi tanıtmak amacıyla düzenlenen festivalin üç aşamada yapılması planlanıyor.

Festivalin ilk etabına katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcı Mustafa Bilici, meclis üyeleri, FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta ve çocuklar katıldı.

Festival kapsamında kendi ülkelerine ait dans gösterileri ve halk oyunları oynayan çocuklar, yaptıkları gösteriler ve şovlarla renkli görüntüler oluşturdu.
Festivalden sonra konuşma yapan Topaloğlu, bu tür organizasyonların kolay yapılmadığını belirterek, organizasyonda emeği geçen FİLİZ Derneği üyelerine ve FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta’ya teşekkür etti.

Temmuz ve Ağustos aylarında da iki etkinliğin daha olacağını anımsatan Topaloğlu, “Biz belediye olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. Zaten Kemer, Rusların ikinci vatanı gibi. Biz de sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından FİLİZ Derneği yetkilileri, Topaloğlu’na çeşitli hediyeler verdi.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir