Varyant Haber

Dünyaya Açılan İyilik Penceresi

Demet Çileli Baz yazdı…

Dünyaya Açılan İyilik Penceresi
19 Haziran 2019 - 12:33

Antalya’dan Türkiye’ye açılan yardım penceresi demiştik. Başlıkları değişelim artık, Antalya’nın dünyaya açılan penceresiyiz artık.

Manevi huzurunu iliklerimize kadar hissettiğimiz bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Yüzlerce ailenin yüzünü güldüren, kamu yararına çalışan 2 oluşumdan bahsetmek istiyorum size bu hafta:

Antalya Yardımlaşma Platformu ve Akdeniz Otizm Spor kulübü Derneği.

Bu iki iyilik çatısı sadece Ramazan ayında değil, 12 ay boyunca ihtiyaç duyulduğu her an yetişiyor çaresizlerin imdadına. Bizimle çalışmanız için kriter de gerekmiyor üstelik. Samimi, içten, güzel bir kalbinizin olması yeterli.
Çünkü hiçbir maddi beklentisi olmayan, tamamen gönüllülük esasında çalışan bir ekibimiz var.

Antalya sınırları içerisindeyken peki neden dünyaya açıldık, size bu ay içinde yaptığımız sadece iki ailemizi örnek vermek istiyorum. Otizmli oğluna ve yatalak Parkinson hastası eşine bakan Arif Okatan ağabeyimizi tanımayanınız yoktur herhalde.

2 yıldır takibimizde olan bu ailemizin durumunu sıkı takipçilerimiz biliyor. Bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim. Hanımı hastalığından dolayı 7 yıldır yatalak, titremeleri ilerleyince maalesef yatağa mahkum oluyor. Doktorlar beynine çip takılırsa düzeleceğini söyledikten sonra hiç zaman kaybetmeden ailemizi ziyaret ettik. Ablamızın durumunu anlatan ve ameliyat için eksik olan meblağın toplanması için bizzat evin babasının hesabını verdiğimiz bir canlı yayın gerçekleştirdik. Yayından kısa bir süre sonra kendisininde %100 otizmli evladı olan Almanya’da yaşayan şahsen tanımadığımız bir kardeşimiz, tutarın tamamını üstlendi. Canlı yayının üzerinden bir saat geçmeden destek için açtığımız ilanı kapattık.

Hayatlarını Değiştirdiğimiz İkinci Ailemiz Yine Antalya’da
Ramazan ayı içerinde Kepez Baraj Mahallesi’nde kirayı ödeyemediği için sokağa atılan 3 çocuklu 5 kişilik bir ailenin ihbarını aldık. İvedilikle aileye ulaşıp, gerekli çalışmaları başlattık. Yine dünyanın başka bir yerinde, ülkemizden binlerce kilometre uzaktaki başka bir kardeşimiz imdada yetişti bu defa. Ailemizin 1 yıllık kirasını ödedi. Sonrasında Türkiye’nin dört bir tarafından bir iyilik zinciri oluşmasına vesile olduk. Ev tutulduktan 2 gün sonra A’dan Z’ye tüm eksikler giderilerek ailenin huzur içinde yaşaması sağlandı.

Başta da dediğim gibi bu sadece 2 örnek. 12 ay içerinde yapılan yardımları, dokunduğunuz mazlumları, Avrupa’daki gönüllüler tarafından ülkemizde eğitim gören öğrencileri yazmaya kalkarsam sanırım birkaç serilik ansiklopedi olur.

Bu fitili ateşleyen biri olarak, gelinen noktadan dönüp geriye baktığımda duyduğum mutluluğu tarif edemem. Benimle birlikte canla başla çalışan değerli yol arkadaşım Halit Mert ile şeffaf ve samimiyetle taşıyoruz her gün büyüyen bu iyilik sancağını.

Yolumuz Uzun, Yükümüz Ağır
Lakin,
Yardımlaşmanın verdiği huzuru, bir yüzde tebessüm olmanın manevi hazzını kelimelerle ifade etmem pek mümkün değil.

Size tavsiyem bu mutluluktan kendinizi mahrum etmeyin. Gelin bu sancağının altında toplanalım, bu iyilik zincirinin bir parçası olun. İnanın tek pişmanlığınız neden çok daha önce girmedim diye kendinize kızmak olacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir