Varyant Haber

GoDaddy, Babalar Günü için Şirketlere Dört Online Pazarlama Önerisi Paylaştı

GoDaddy, Babalar Günü için Şirketlere Dört Online Pazarlama Önerisi Paylaştı
11 Haziran 2019 - 12:00

Babalar Günü’ne Özel Bir Hediye Rehberi Hazırlayın

Web sitenizde Babalar Günü’ne özel bir hediye rehberine yer vermeniz mükemmel hediyeler olabilecek ürün ve hizmetlerinizi sergilemenize yardımcı olur. Bunu yaparken, hedef kitlenizin en çekici bulacağı ürünlere yer vermeye, kafa karıştırmamak için ürün veya hizmet sayısını on ile sınırlamaya ve harika görsellerle tanıtım metinleri kullanmaya dikkat edin. Hediye rehberinize Babalar Günü’ne özel anahtar kelimeleri entegre ederek içeriğinizi arama motorlarına uygun bir şekilde optimize etmeniz de ürün ve hizmetleriniz için arama yapanların sizi daha kolay bulmasına yardımcı olacaktır. GoDaddy’nin Web Sitesi Mimarı gibi araçlar ile web sitenizi kolaylıkla kurabilir ve hediye rehberiniz için kolaylıkla yeni bir sayfa oluşturabilirsiniz. SEO aracı ise sayfanızı arama motorları için optimize etmenize ve görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olabilir.

Online Pazarlama ile Tanıtım Yaparak İlgiyi Artırın

Babalar Günü’ne özel içerik oluşturduktan sonra bu içeriği tüm kanallarınızda paylaşın. Rehberinizi, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanın yanı sıra e-posta pazarlamanın avantajlarından faydalanmayı da düşünebilirsiniz. Dünya üzerinde e-posta kullanıcısı olan 3,7 milyar insan var. Bunların yüzde 92’si aktif tüketiciler ve yüzde 61’i e-postalarını günde en az bir kere kontrol ediyor. Bu, e-postanın tüketicilerle iletişime geçmek için hala güçlü bir araç olduğunu gösteriyor ve küçük işletmeler de e-posta pazarlamayı pazarlama faaliyetlerine entegre ederek avantajlarından faydalanabilirler. E-posta pazarlama kampanyalarınızı oluştururken “Babalar Günü hediyenizi şimdi seçin” gibi spesifik eylem çağrılarına yer vermeyi unutmayın. Bunun yanı sıra e-posta adresiniz, telefon numaranız ve mağazanızın adresi gibi bilgilere de yer vermeniz soruları olan veya mağazanızı ziyaret etmek isteyenlerin sizinle kolayca iletişime geçebilmesini sağlayacaktır. GoDaddy’nin E-posta Pazarlama aracı ile kolayca ilgi çekici kampanyalar oluşturabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Olun

Türkiye’de yetişkinlerin yüzde 77’si akıllı telefon kullanıcısı. Ülkede 59,3 milyon internet kullanıcısı var ve bu da nüfusun yüzde 72’sine tekabül ediyor. Bu internet kullanıcılarının yüzde 56,3’ü de internete telefonları üzerinden bağlanıyor. Bu, global trende paralel bir şekilde Türkiye’de de mobilin yükselişte olduğunu gösteriyor ve bu da küçük işletmeler için önemli bir konu olduğu anlamına geliyor. Daha fazla insanın internete mobil telefonları üzerinden bağlanması, online ürün ve hizmet aramalarını da telefonları üzerinden yaptıkları anlamına geliyor ve bu nedenle kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmak için web sitenizin de mobil uyumlu olması önem taşıyor. GoDaddy’nin uygun maliyetli, kolay kullanılabilir Web Sitesi Mimarı aracı Türkiye’deki küçük işletmelerin online dünyaya mobil uyumlu bir şekilde giriş yapmasını sağlıyor. Web sitenizi kurarken mobil versiyonu da otomatik olarak oluşturuluyor ve bu trende uyum sağlamak için ekstra zaman harcamanıza gerek kalmıyor.

Daha Güvenli Olun

Online güvenliğin önemi giderek artıyor ve buna paralel olarak Google Chrome 68, HTTPS ile koruma altına alınmayan web sitelerini “Güvenli Değil” olarak işaretliyor. Web sitenizi ve ziyaretçilerinizi koruma altına almak için bir SSL Sertifikası edinmeyi düşünebilirsiniz. Adres çubuğunda yeşil asma kilit imgesini gören ziyaretçileriniz, kişisel bilgilerini korumaya önem verdiğinizi anlayacaklardır. Bir SSL Sertifikası, web siteleri arasındaki veri alışverişini koruma altına alarak, ziyaretçilerinizin değerli bilgilerini güvence altına alır. Bir SSL Sertifikasına sahip olmanız, web sitenizin arama motoru sıralamalarını da iyileştirmenize yardımcı olacaktır. SSL Sertifikaları artık GoDaddy’nin Web Sitesi Mimarı planlarına dahil ve bu sayede küçük işletmeler web sitelerini kolaylıkla koruma altına alabiliyor.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir