Varyant Haber

Letonya Büyükelçisinden Başkan Topaloğlu’na Ziyaret

Letonya Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Letonya Büyükelçisinden Başkan Topaloğlu’na Ziyaret
11 Haziran 2019 - 16:31
İki ülke arasında ekonomik, ticari ve turizm ilişkilerinin konuşulduğu ziyarette, Topaloğlu’na Başkanvekili Emin Gül ve Letonya’nın Antalya Fahri Konsolosu ve meclis üyemiz Aslı Bayar Ulukapı da eşlik etti.

Topaloğlu, ziyarette yaptığı açıklamada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülkenin de vatandaşları bir araya geldikleri sürece dostlukların artacağını söyledi.

Dostlukların artmasıyla birlikte iş hayatının da gelişeceğini ifade eden Topaloğlu, “Kemer’imizi tanıtmak için aracı olan meclis üyemiz Aslı Bayar Ulukapı’ya teşekkür ederim. Letonya’nın kuzeyinde Baltık Denizi kıyısında Jurmala isimli şehrin Kemeri adında bir ilçesi var. İlçemizle aynı ismi taşıyor. Bu iki ilçeyi de kardeş şehir yapmak için gerekli işlemleri başlatacağız. Bu sayede iki ülkenin vatandaşları birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulacak.” diye konuştu.

Ruslar Bizim Bir Parçamız

Belediye Başkanı Topaloğlu, ayrıca Rusya’da yapılacak “Türk Günleri” etkinliği yapılacağını da hatırlatarak, şöyle konuştu:
“Bu organizasyona biz de katılacağız. “Türk Günleri” üç gün düzenleniyor ve yaklaşık 100 bin kişinin katılması düşünülüyor. Zaten bizim misafirlerimizin çoğunluğu Ruslar. Artık Ruslar bizim bir parçamız oldu. Biz onları seviyoruz. Onlar da bizi. Bu dostlukları pekiştirmek ve tanıtım atağını devam ettirmek için  belediye olarak bütün imkanlarımızı kullanıyoruz. Meclisimizde turizmci Aslı hanımın olması bizim için avantaj. Kemer’e daha fazla turist getirebilmek için her türlü tanıtımı yapmaya ve elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir