Varyant Haber

Kaspersky, Carbanak Grubunu Yakalamak İçin Verilen Mücadelenin Belgeselini Yayınladı

Kaspersky’nin çevrim içi dijital kültür dergisi Tomorrow Unlocked, ünlü Carbanak APT grubu ve 1 milyar dolarlık banka soygunu hakkında dört bölümlük bir belgesel yayınladı.

Kaspersky, Carbanak Grubunu Yakalamak İçin Verilen Mücadelenin Belgeselini Yayınladı
22 Ağustos 2019 - 11:20

Kaspersky’nin çevrim içi dijital kültür dergisi Tomorrow Unlocked, ünlü Carbanak APT grubu ve 1 milyar dolarlık banka soygunu hakkında dört bölümlük bir belgesel yayınladı. Yaşanan olayları anlatan belgesel, “hacker:HUNTER” adlı yeni siber suç dizisinin ilk bölümü oldu.

Carbanak çetesi adını olağanüstü boyutlardaki para hırsızlığıyla duyurdu. Carbanak, genellikle devlet destekli tehdit gruplarının kullandığı gelişmiş cihazlar, teknikler ve işlemleri sıradan finansal suçlar için kullanan ilk grup oldu. Çete, para kazanırken gizli kalmayı da gelişmiş grupların uyguladığı yöntemlerden öğrendi.

2018’de Tutuklandılar

Carbanak zaman içinde yasa dışı gelir elde amacı taşıyan çeşitli siber suç faaliyetlerini kapsayan bir şemsiye haline dönüştü. Yapılan uluslararası iş birliği sonucunda 2018’de çeteye üye olduğundan şüphelenilen kişiler tutuklandı.

Yeni yayınlanan film, dünya çapında önde gelen siber vakaları konu alacak belgesel serisinin ilk bölümü olacak. “hacker:HUNTER” dizisi ikinci bölümünde 2017’de yaşanan Wannacry salgınını konu alacak. Heyecan verici dizinin ilerleyen bölümlerinde de tarihin en inanılmaz siber suçları anlatılmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi

Carbanak ve yaptıkları hakkında daha fazla bilgiyi Securelist.com adresinde bulabilirsiniz ve hacker:HUNTER belgesel dizisini TomorrowUnlocked.com adresinden izleyebilirsiniz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir