Varyant Haber

Rekabet Kurumu Türk Eczacıları Birliği Hakkında Soruşturma Açtı

Rekabet Kurulu, Türk Eczacıları Birliği hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu Türk Eczacıları Birliği Hakkında Soruşturma Açtı
21 Ağustos 2019 - 15:37

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamada, “Türk Eczacıları Birliğinin eczanelerin alım koşullarını piyasa dışında belirleyerek 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı” denildi.

4054 Sayılı Kanunun İhlaline Yönelik

Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamada, “Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 24.07.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak; Türk Eczacıları Birliği hakkında soruşturma açılmasına, 19-26/390-M sayı ile karar verdi” ifadelerine yer verildi.

TEB Basın Toplantısı Düzenleyecek

Türk Eczacılar Birliği ise medya kuruluşlarına konuyla ilgili bir e-posta gönderdi. E-posta içeriğinde “Rekabet Kurumu’nun web sitesinde Türk Eczacıları Birliği ile ilgili yayınlanan duyuru doğrultusunda basında çıkan yanıltıcı haberler ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla 22 Ağustos Perşembe günü, saat 10.30’da basın toplantısı düzenlenecektir” denildi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir