Varyant Haber

Transfer Sorunu

Serdar Vural yazdı…

Transfer Sorunu
Serdar Vural
Serdar Vural( serdarbey2@hotmail.com )
20 Ağustos 2019 - 10:00

Ligimiz bu hafta başladı ve takımlarımızın çoğunun daha hazır olmadıkları görüldü. Bu sene daha da zorlaşan mali durumdan dolayı takımlarımızın elleri kolları bağlanmış durumda. O yüzden bu sene özellikle Anadolu’da gençlere şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Her taraftar transferi sever. Yeni bir heyecan katar hem takıma hem izleyiciye. Özellikle bizim ligimizde transferler son haftalarda yapılır. Bunun nedeni maliyetleri minimuma indirmektir fakat bunun sonucunda transferler takıma daha geç adapte olur ve daha geç form tutarlar. Taraftarlar transferlerin hemen yapılmasını isterler, yönetimler ise son haftalarda yapmayı isterler. Aslında her iki tarafta haklı bu konuda.

Güçlü mali yapılarımız olmadığı için üçe beşe bakmadan transfer yapma lüksümüz maalesef yok. Ben de bir taraftar olarak transferlerin kamp programlarına yetişmesini ve sezon başında hazır olmasını isterim. Ama transfer sezonunun başında 5 olan adam sonunda 2’ye hatta 1’e kadar kadar düşebiliyor. Takımlarımız maliyetleri minimumda tutmak için bunu dikkate almak zorundalar.

Eskiden yapılan büyük maliyetli, yararsız transferler yüzünden artık takımlarımızın hata yapma şansı yok. O yüzden ince eleyip sık dokumalılar. Verilecek her kuruşun hesabını yapmak zorundalar. Transferlerin takıma yararlı olup olmayacağını iyice araştırmalılar. Sadece taraftarın gazını almak için yapılan yüksek maliyetli ve düşünülmeden yapılan transferler, yarardan çok zarar getirir.

Burada biz taraftarlara da büyük iş düşüyor. Biliyorum çok zor ama sabırlı olmak zorundayız. Ne yazık ki takımlarımızın mali durumu ortada. O yüzden erken dönemde büyük transfer beklentisine düşmeyelim. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayız.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir