Varyant Haber

pendik escort

Kemer Birlik ve Dayanışma Toplantısı Yapıldı

Kemer’in marka ve daha modern hala getirebilmek için toplantı düzenlendi.

Kemer Birlik ve Dayanışma Toplantısı Yapıldı
13 Eylül 2019 - 11:25

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’in marka ve daha modern hala getirebilmek için Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Salonu’nda toplantı düzenlendi.

Toplantıya, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Vekili Ramazan Kal, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, turizmciler, şoförler, su sporları temsilcileri ve basın  mensupları katıldı.

Toplantı öncesi konuşan Başkan Necati Topaloğlu, toplantının yapılma amacının Kemer’i daha ileriye taşımak için alınacak önlemleri her birlikte belirlemek olduğunu söyledi.

Kemer’in içinde bulunduğu durumdan herkesin tedirgin olduğuna değinen Topaloğlu, “Toplantıda sadece Kemer’i konuşuyoruz. Burada Kemer için alınan kararları meclisten geçirip uygulamaya koyacağız. Taksici, eğlence sektörü temsilcileri, esnaf, turizmci mutsuz. Demek ki burada bir sorun var. Bu sorunu çözmek için hepimizin taşın altına elimizi koymamız gerekiyor.” dedi.

Özeleştiri Yapmadıkça Hiçbir Yere Varamayız

Topaloğlu, Kemer’i eski günlerine döndürmek için ellerinden geleni yapmak için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek gerektiğine vurgu yaparak, “Özeleştiri yapmazsak hiçbir yere varamayız. Herkes birbirini suçluyor. Biz neden markalaşamıyoruz? Hatalarımızı masaya yatıracağız ve çözümleri konusunda hep birlikte karar alacağız. Kemer’i mutlaka yukarılara doğru taşıyacağız.” diye konuştu.

Toplantıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kendi meslek alanları ve turizmle ilgili genel sorunları dile getirdi.

Sorunların detaylarıyla masaya yatırıldığı toplantıda, sorunları tek tek not alan Belediye Başkanı Topaloğlu ve Başkan Vekili Ramazan Kal, sorunların çözümleri konusunda ne gerekiyorsa yapılacağını kaydetti.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Sorumlusu Rıza Perçin, Kemer’de fiyat politikalarının belirlenmesi ve her alanda eğitimlerin verilmesi gerektiğini belirtti.

Kemer’in Turizmle İlgili Yasası Olması Gerekiyor

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer’de turizmle ilgili bir yasanın olması gerektiğinin altını çizerek, “Kemer’deki oteller 5 yıldızlı ama otellerin dışında büyük sıkıntılar var. Turizmle ilgili denetim ve cezai yaptırımlar yok. Hanutçuluk büyük sıkıntı teşkil ediyor. Kemer’de kış turizmi için hiçbir şey yok. Kemer’in tüm sorunlarını ve çözümlerini kapsayacak bir turizm yasası olması gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ve Kemer Esnafları ve turizmciler Derneği (KESDER) Başkanı Abdullah Çilengir de esnafın sorunlarını genel hatlarıyla dile getirerek çözüm önerilerini sundu.

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler ise turizmi 12 aya yayabilmek için yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Gürler, “Kıyı erozyonunu önlememiz lazım. Kıyılarımızda 12-13 metre çekilme var. Otellerin çöpleri geç toplanıyor. Turizmi 12 aya yayabilmek için uzun vadeli planların yapılması gerekiyor.” diye konuştu.

Kemer Tek Çatı Altında İlk Defa Bir Araya Geldi

Kemer Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Akın, Kemer’de tüm sivil toplum örgütlerinin tek çatı altında ilk defa toplandığının altını çizerek Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti. Akın, kimsenin bu birlikteliği siyasi bir olgu içerisinde göstermemesi gerektiğini ve buradaki birlikteliğin tek amacının Kemer olduğunu söyledi.

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü de Kemer’e Çinli ve Güney Koreli turistlerin geldiğini ancak ilçe merkezine uğramadığına dikkat çekti. Gümrükçü, “Teleferiğe 12 ay boyunca Güney Koreli misafirlerimiz geliyor. Çinli misafirler de geliyor. Ama buraya gelirken Kemer merkeze uğramıyor. Bence ilçe merkezinde en azından bir müzenin olması Çinli turistleri merkeze çeker. Kültür turizmi çok önemli. Sorunları bilimsel olarak ortaya koyup msonra çözümleme yapmamız lazım. Kemer’in reklama ihtiyacı var. Gerekirse bir ajansla konuşulup reklam yapılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan meclis üyeleri de daha sonra sorunlar ile ilgili çözüm önerilerini sunarak kısa değerlendirmelerde bulundu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir