Varyant Haber

pendik escort

ALKÜ’nün TÜBİTAK Projesi Kabul Edildi

ALKÜlü akademisyenler, havacılık ve uzay sanayinde kullanılabilecek yüksek performanslı kompozit malzeme geliştirecek

ALKÜ’nün TÜBİTAK Projesi Kabul Edildi
31 Ekim 2019 - 16:59

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Bertan Beylergil tarafından hazırlanan  “Havacılık ve uzay endüstrisine yönelik silan modifikasyonlu nanokalsit (CaCO3) partiküller ile güçlendirilmiş yüksek performanslı karbon fiber/epoksi nanokompozitlerin geliştirilmesi ve karakterizasyonu”  başlıklı proje, TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı kapsamında 260 bin TL bütçeyle desteklenmeye hak kazandı.

Tamamlanma süresi 30 sürecek projede, uluslararası alanda gelişmekte olan ülkemiz kompozit sektöründe dışa bağımlılığı azaltacak, düşük maliyetli, yenilikçi, özgün ve çevre dostu, insan sağlığı açısından daha güvenli yeni bir ürün kazandırılması hedefleniyor.

Yüksek Lisans Öğrencisine 30 Ay Burs

Proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Bertan Beylergil’in ekibinde, Temel Mühendislik Bilimleri Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Dülgerbaki de araştırmacı olarak görev alacak. Proje kapsamında, 1 adet yüksek lisans öğrencisine de 30 ay boyunca burs verilecek.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir