Varyant Haber

pendik escort

Aramıza Dön Başkan

Serkan Dönmez yazdı…

Aramıza Dön Başkan
Serkan Dönmez
Serkan Dönmez( mirador07@outlook.com )
28 Ekim 2019 - 10:00

Ali Şafak Öztürk ilk geldiği dönemde Anonim Şirket ve Antalyaspor Kulübü Derneği başkanının aynı kişi olması gerektiğini, böylelikle daha rahat ve sağlıklı kararlar alınabileceğini ve bunun getirisi olarak da başarılı olunacağını hep ifade etmişti.

İlk döneminde bu görüşünde etkili olan bir diğer faktör ise kendinden önceki başkan Gültekin Gencer ile çalışmış olan kulüp derneği başkanının Nafiz Tanır olmasıydı. O zamanlar bu sadece görüşte kalıp hayata geçmeden ya da geçirilemeden Ali Şafak Öztürk istifa etti.

Araya 7-8 aylık Cihan Bulut dönemi girdi. Futbol dışı yaşanan kriz sonrası taraftarların yoğun baskısı sonucunda Cihan Bulut istifa etti. Yine taraftarın yoğun isteği üzerine Ali Şafak Öztürk geri döndü. Ama tabi bu arada bu geri dönüşte en büyük etken o dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel oldu.

İşin açıkçası Türel yeni bir isim bulamadığı gibi taraftarın yoğun isteğini görünce ikinci kez Öztürk ailesinin kapısını çaldı. Baba Fikret Öztürk ilk başlarda kesinlikle hayır dese de geri gelmeleri halinde istedikleri gibi bir çalışma ortamı sağlanması şartıyla kabul etti. Neydi istedikleri o çalışma ortamı ? Ali Şafak Öztürk’ün ilk döneminde hep bahsettiği Anonim Şirket, dernek ve vakıf yönetiminin tek elde toplanması, bunların yönetim kurullarındaki isimleri kendilerinin belirlemesiydi. Yani hiçbir siyasi baskı olmamasıydı. Böylece Ali Şafak Öztürk’ün daha sonra ifade edeceği gibi “Antalyaspor’un bağırsakları temizlenmiş” olacaktı.

Şu günkü duruma baktığımızda Öztürk ailesinin istediği çalışma ortamı sağlanmış durumda ve hepimizin bildiği üzre çok kısa sürede tüm bu ortam sağlandı, sürüncemede kalmadı.

Tüm camia, yönetimlerin bir nevi tek elde toplanmasına bir taraftan çekimser bakarken diğer taraftan belki böyle daha başarılı olunabilir temennisiyle pozitif yaklaştı. Çünkü bir artısı vardı; kulüp tamamen Öztürk ailesinin kontrolündeydi. Yani mazeret kalmamıştı. Ama şu günlerde daha çok beliren ve artık fark edilen Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Baba Fikret Öztürk’ün kulübü yönettiği, yani futbol deyimiyle Ali Şafak Öztürk’ün taca çıktığı düşüncesi.

Bizim bildiğimiz ve gördüğümüz Ali Şafak Öztürk, ilk döneminin aksine bu ikinci döneminde renklerimizdeki kırmızı-beyaz gibi birbirinden çok farklı bir görüntü çiziyor. Kendisi bu durumu iki dönem arasındaki strateji farkı diye açıklasa da iki dönem arasındaki fark sadece transfer politikasında değil gibi gözüküyor.

Bizim tanıdığımız Ali Şafak Öztürk şu ana kadar yaşananlar karşısında mutlaka aksiyon alırdı.

Bu kadar stabil kalması acaba baba Fikret Öztürk yüzünden mi?

Ben, Ali Şafak Öztürk’ün veya herhangi bir insanın iş yapma tarzını bir anda bu kadar değiştirebileceğini sanmıyorum ve ihtimal vermiyorum. Eminim ki bu durumdan kendisi de rahatsızdır.

Sevgili Başkan Ali Şafak Öztürk, aramıza dön artık.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir