Varyant Haber

pendik escort

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi, Barajın Akıbetini Meclise Taşıdı

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Alanya Yeniköy Barajının akıbeti hakkında soru önergesi verdi.

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi, Barajın Akıbetini Meclise Taşıdı
28 Ekim 2019 - 10:37

Alanya Yeniköy Barajı, İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi tarafından TBMM’ye taşındı. TBMM Başkanlığı’na yazılı dilekçe gönderen Bahşi, soruların Bakan Pakdemirli’nin cevaplamasını istedi.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feidun Bahşi, 2015 yılında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun temelini attığı ancak atıl durumda kalan Yeniköy Barajı inşaatını Meclis gündemine taşıdı. Bahşi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması için Meclis’e verdiği soru önergesinde baraj inşaatının tamamlanması için bakanlığın bir çalışmasının olup olmadığını sordu.

Soru Önergesi

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi’nin soru önergesi şöyle:

“14 Ekim 2015’te Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından temeli atılan ve bölge tarımı için büyük umut kaynağı olan Yeniköy Barajı, hayal kırıklığı olmuştur ve teslim süresinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen atıl şekilde beklemektedir.

12 Milyon 360 bin dekar araziyi sulaması planlanan Yeniköy Barajı, Toslak ve Emişbeleni başta olmak üzere birçok bölgeye umut olmuştu. Yaklaşık 9 milyon metreküp depolama hacmine sahip olacak baraj, temelden 58,5 metre yükseklikte inşa edilecekti. Ekim 2015’te temeli atılan barajın şartnamesinde 700 gün sonra 9 Temmuz 2017’de teslime dilmesi gerekiyordu. Ancak yüzde 46 fiziki oranda yapımı tamamlanan ve 24 milyon 888 bin 053 TL ihale bedeli bulunan baraj yüklenici firmanın ortadan kaybolması sonrası atıl şekilde bırakılmıştır.

Buna göre;

Yeniköy baraj inşaatını tamamlamak için bir çalışmanız var mıdır?

Seçim öncesinde coşkuyla temeli atılan barajın önünde hiçbir engel yokken neden yapımına devam edilmemiştir?

Baraj yapımına başlayan firma çevredeki vatandaşların arazilerinde de toprak almış ve bahçelerinde devasa çukurlar açılmıştır. Kazılan çukurların kapatılıp mağduriyetin giderilmesi için bir çalışmanız var mıdır?

Öztaş İnşaat ve Abu Yapı ortaklığında yapımına başlanan baraj inşaatında çalışanlar paralarını alamamışlardır. Bakanlığınızın bu işçilerin mağduriyetlerini nasıl giderecek?”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir