Varyant Haber

pendik escort

Kan Bağışı = Can Bağışı

Mine Çevik yazdı…

Kan Bağışı = Can Bağışı
01 Ekim 2019 - 10:00

Ne kadar duyarlı duyarsız bir toplum olduk öyle değil mi? Hastanelerde tedavisi devam eden birçok hastamız kan beklerken, bir yandan kaybettiğimiz hastalara Allah’tan rahmet diliyoruz sosyal medya hesaplarımızda. Bu da bizim duyarlı duyarsız bir toplum olduğumuzun en net örneği!

İnsanlarımız başlarına gelmeden anlamak yerine vurdumduymaz olmayı daha çok tercih ediyor. Çünkü onların vakti çok değerli.

Ben 14 yıldır kanserin bir türü olan hastalık ile mücadele veriyorum. O kadar saçma insanlarla karşı karşıya geldim ki kan ve türevlerini para ile satan, cahil ve bir o kadar da acınası insanlar var hayatta. Bir de o iğneden korkanlar var tabii. Onlar da bu konunun kötü kahramanları. Küçücük bebekler damar yolları açılırken ses çıkarmıyorlar ama yetişkinlerimiz bir ünite kan ve türevlerini bağışlamaktan aciz.

Bazen insanlıktan bahsediyoruz, ne yazık ki insanlık bu kadar. Sosyal medya üzerinde hepimiz insanız, hepimiz duyarlıyız. Hani şu herkesin kullandığı hayaller-hayatlar kavramı var ya, tam da öyle. Hayaller, sosyal medya insanları. Hayatlar ise duyarlı duyarsız insanlıktan nasibini almamış ve kendini Alice Harikalar Diyarında bulan küçük kötü kahramanlar…

Sadece bir ünite kan bağışı bazen bir canın hayatını kurtarabilir. İnsan insanın külüne değil, insanlığına muhtaç.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir