Varyant Haber

pendik escort

TOM, TBMM’de Yapacağı Sunuma Hazır

Demet Çileli Baz yazdı…

TOM, TBMM’de Yapacağı Sunuma Hazır
Demet Çileli Baz
Demet Çileli Baz( demet@varyanthaber.com )
01 Ekim 2019 - 10:00

91 dernek, 7 federasyon ve 5 vakfın bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye Otizm Meclisi, 3 Ekim tarihinde gerçekleşecek tarihi güne hazır.

Otizm eylem planının bir an evvel hayata geçmesi için 3 yıldır binbir emek ve özveriyle hazırlanan ülke geneli otizmli bireylerimizin sorunlarına yönelik hazırlanan raporu 3 Ekimde komisyona sunacağız.

Süreç Yaklaşırken,

TBMM’de tüm siyasi partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Otizm ve Down Sendromu Komisyon Başkanı Antalya Milletvekili sayın Kemal Çelik ve Kıymetli Eşi Hatice Çelik ile TOM Yürütme Kurulu Üyesi olarak 1 hafta boyunca Antalya merkezde yoğun bir saha çalışması yaptık. Sorunları ve çözüm önerilerini bizzat muhataplarından, yani otizmin getirdiği zorluklardan muzdarip ailelerden dinlediler. Komisyon Başkanı Sayın Vekilimizin otizmli evladı da bu süreçte saha çalışmalarımızda bizlere eşlik etti.

TOM Yürütme Kurulu Üyesi olarak sivil toplum ruhuna yakışır bir şekilde sahada yapılan çalışmaları anlık şeffaf bir dille, kamuoyu ile paylaştık.

Sayın Vekilimiz Kemal Çelik ve Eşi Hatice Çelik Hanımefendinin ailelerimizle ve eğitimcilerimizle yakinen ilgilenmesi ve samimiyetle sorunlarını dinlemeleri bizleri ziyadesiyle memnun etti. Önümüzdeki günlerde komisyon ülke genelinde birçok ilde ziyaret gerçekleştirip çalışmalarını sürdürecek.

Bizler 4 milyon vatandaşın savunuculuğunu yapan Türkiye Otizm Meclisi olarak yılların verdiği tecrübelerimizle KAMU-STK işbirliği ile sürece canla başla katkı sağladık. Sağlamaya da devam edeceğiz.

Görev sorumluluğundan kaçmadan, vicdanlarımız rahat bir şekilde Türkiye Otizm Meclisi olarak bu önemli sürecin de hassasiyetle takipçisi olacağız.

Her şey bütünün hayrına olsun.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir