Varyant Haber

pendik escort

Akdeniz Üniversitesi’nde Öğretmenlere Eğitim Semineri

Akdeniz Üniversitesi’nde Öğretmenlere Eğitim Semineri
06 Aralık 2019 - 11:42

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilköğretim okullarında eğitim veren 180 rehber öğretmene “Süreğen Hastalığı ve Özel Gereksinimi Olan Çocukların Okula Uyumu” konulu eğitim semineri verildi.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerin açılışına Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevim Ercan Kelek, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Bilal Kavçakar ve rehber öğretmenler katıldı.

 “Çocuğu Şekillendiren, İlkokul Öğretmenleridir”

Çocukların milletin ve devletin geleceği olduğunu belirten Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, “İlk eğitim ailede başlıyor ama esasen çocuğu şekillendiren, toplumda iyi bir birey olmasını sağlayan ilköğretim öğretmenleridir. Bireyin yetişmesinde en büyük sorumluluğu öğretmenler almıştır. İlkokul öğretmenin her çocuğun hayatında ayrı bir yeri vardır.” şeklinde konuştu.

 “MEB ile Üniversiteler Arasındaki İş Birlikleri Çok Önemli”

Okulda rahatsızlanan öğrencilere ilk müdahaleyi rehber öğretmenlerin yaptığını söyleyen Prof. Dr. Altunkaya, “Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversiteler arasında yapılan iş birlikleri çok önemli. Üniversiteler bilgi üretecekler, proje geliştirecekler, ihtiyacı olan okullarımıza ve öğretmenlerimize bilgi ve projeleri ulaştıracaklar. MEB ihtiyaç duymuş ve üniversitemiz böyle bir seminer düzenlemiş, bir araya gelerek bu güzel semineri hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum. Üniversite olarak üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

İlk Etapta 180 Öğretmene Seminer  

Okullarda özel gereksinimi olan çocukların okula uyumu ile ilgili olarak ilk önce rehber öğretmenlerin ilgilendiğini ifade eden Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Bilal Kavçakar, ‘Süreğen Hastalığı ve Özel Gereksinimi Olan Çocukların Okula Uyumu’ seminerinin ilk etabının Antalya merkeze bağlı ilköğretim okullarında çalışan 180 öğretmene verildiğini, ilerleyen zamanlarda da Antalya genelindeki tüm rehber öğretmenlere verileceğini söyledi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir