Varyant Haber

pendik escort

Antalya Kültür Sanat’ta Bu Hafta

Antalya Kültür Sanat’ta Bu Hafta
18 Aralık 2019 - 14:41

Antalya Kültür Sanat’ta 17-22 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikleri VaryantHaber.com sizler için derledi.


Blade Runner (19 Aralık 2019, 19:00 – 21:00)

Modern Zamanlar Dergisi işbirliğiyle AKS’ta Sinema akşamları bu sezonda da devam ediyor!

Distopya konusunu merkeze alan filmlerden oluşan seçkinin izleyiciyle buluşacağı #AKStaSinema sezonunun ikinci gösterimi 19 Aralık Perşembe akşamı saat 19:00’da Ridley Scott yönetmenliğindeki Blade Runner ile gerçekleşecek.

Tyrell gibi devasa üretici firmalar Replikant isimli, dış görünüm olarak insan türünden ayırt edilemeyen robotlar üretmektedirler. Dünya dışı kolonilerin tehlikeli ve illegal işlerinin halledilmesi için kullanılan bu robotlar, Blade Runner isimli özel polisler tarafından yakalanmaktadır. Uzman bir Blade Runner olan Rick Deckard, görevini bıraktığı bir esnada, Los Angeles’a gelen bir grup replikantı yakalamak için verilen son bir görevi kabul eder. Ancak iki milyon insanın yaşadığı bu şehirde görünüm olarak insandan hiçbir farkı bulunmayan bu robotları teşhis etmek hiç kolay olmayacaktır. Bilimkurgu türünün üstadı Ridley Scott’ın başyapıtlarından biri olan film, distopik film türünün öncüllerinden biri olmasının yanı sıra bilimkurgu türünün de en önemli örneklerinden biri olarak kabul görür.

Biletler 10 TL’dir. AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Hayal Akademisi / Young Dreamers Academy (21 Aralık 2019, 10:30 – 12:30)

Bir eğitim ve farkındalık akademisi olan Genç Hayalperestler Akademisi / Young Dreamers Academy’nin amacı, yenilikçi yöntemler ile İngilizce öğrenmeyi, gençlerin yaşamsal becerilerini geliştirme ve farkındalık yaratma başlıklarını içeren atölyelerle birleştirmektir. Program yaygın öğrenme eğitim metoduna dayanmaktadır. Akademide yabancı dil, öğrenmeyi öğrenme, iletişim, sosyal ve yenilikçi kazanımlar edinme, dahil olma duygusunu kazandırma, girişimcilik, kültürel farkındalık yaratma, yaratıcı yazarlık ve forum tiyatro ile ilgili çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Bunun yanı sıra, Erasmus+ Gençlik Program projeleri, aktiviteleri ve gençlik değişim programları hakkında bilgilendirme hedeflenmektedir.

Eğitimler 4-12 kişilik sınıflarda yapılacaktır. Rezervasyon gereklidir. Ücret, 80 TL’dir. Rezervasyon: 0 242 242 0 257

Felsefe Konuşmaları: Kentin ve Kentliliğin Felsefesi (21 Aralık 2019, 16:00 – 18:30)

Felsefe Konuşmaları yeni sezonda Antalya Kültür Sanat’ta devam ediyor!

Yeni sezonun üçüncü Felsefe Konuşmaları programı 21 Aralık Cumartesi günü saat 16:00’da “Kentin ve Kentliliğin Felsefesi” başlığı altında gerçekleşecek. Çankırı Karatekin Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Kentleşme ve Çevre Sorunları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Dr. Reyhan Varlı Görk ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi Doç. Dr. Cem Ergun’un konuşmacı olarak katılacağı programın moderatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cihan Camcı üstlenecek.

Biletler 10 TL’dir, AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Linol Baskı Atölyesi -18 yaş ve üzeri- (22 Aralık 2019, 15:00 – 17:00)

Atölyede bir bitki desenini linolyuma aktararak temel kesme araçlarını ve tekniklerini öğreneceğiz. Deseni oyarak işledikten sonra bir merdane yardımıyla boyayla kapladığımız yüzeyden kağıda baskılar alacağız. Atölye bitiminde kendi oyduğumuz şablondan ürettiğimiz baskı resimleri elde edeceğiz. Arzu eden katılımcılar yanlarında getirdiği kumaş parçalarına da baskı uygulaması yapabilirler.

Katılım 10 kişi ile sınırlıdır ve rezervasyon gereklidir. Ücret, 50 TL’dir. Rezervasyon: 0 242 242 0 257

Çocuklarla Felsefe -6 – 8 Yaş- (22 Aralık 2019, 16:00 – 17:30)

Çoğunlukla kendisine sorulan sorulara cevap arayan çocukların, kendi sorularını üretmelerine de fırsat verir. Bu atölye çalışmamızda, ‘sanat’ kavramına odaklanıp, sanatın ne olduğu, değeri ve güzellikle ilişkisi üzerine sorular üretip, cevaplar arayacağız.

Katılım 15 kişi ile sınırlıdır ve rezervasyon gereklidir. Ücret, 40 TL’dir.  Rezervasyon: 0 242 242 0 257

Konser: Ebru Beş Gitar Resitali (22 Aralık 2019,  17:00)

Antalya Kültür Sanat’ta yılın son konseri Ebru Beş’in solo performansıyla gerçekleşecek.

Akdeniz Üniversitesi’nden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra geçen yıl Salzburg-Mozarteum Üniversitesi’ne kabul edilen ve eğitimine burada devam eden Ebru Beş’in sahne alacağı konser 22 Aralık Pazar günü saat 17:00’da başlayacak. 20 TL olan konser biletleri AKS gişesinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir