Varyant Haber

pendik escort

Hz. Mevlana Şeb-i Arus Sema Töreni İle Anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin Vuslat’ının 746’ncı yılını Şeb-i Aruss Sema Töreni ile andı.

Hz. Mevlana Şeb-i Arus Sema Töreni İle Anıldı
18 Aralık 2019 - 12:53

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin ölüm yıldönümünü muhteşem bir gece ile kutladı. Vuslat’ın 746’ıncı yılı nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen etkinlikte İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasavvuf Müziği Topluluğu Şeb-i Arus Sema Töreni gerçekleştirdi.

Yoğun İlgi

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, İl Kültür Müdürlüğü ve Konyalılar Derneği katkılarıyla düzenlenen etkinliğe Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Yüksel, Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Süleyman Üre ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gecede Konyalılar Derneği tarafından, Vali Yardımcısı Ateş ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yüksel’e katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Mevlana’nın Fikirlerine Çok İhtiyacımız Var

Gecede Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in selamlarını ileterek kısa bir konuşma yapan Başkan Vekili Mehmet Yüksel, “Gel, ne olursan ol yine gel’ sözüyle hoşgörünün, sevginin, saygının, adaletin ve toplumu birleştirmeye yönelik bir fikriyatı, ölüm gününü düğün olarak adlandırabilen bir düşünceyi anmak için buluştuk. Hz Mevlana’nın fikirlerine, hoş görüsüne, adaletine çok ihtiyacımız olduğu bir dönemi yaşıyoruz” dedi.

Büyüledi

Konuşmaların ardından İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasavvuf Müziği Topluluğu Şeb-i Arus Sema Töreni gerçekleştirdi. Manevi duyguların doruğa çıktığı gecede duygulu anlar yaşandı. Hz. Mevlana’nın ilhamıyla oluşturulmuş ve geliştirilmiş, sevgiliye yolculuk olarak adlandırılan semazenlerin sema gösterisi davetlileri adeta büyüledi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir