Varyant Haber

pendik escort

Kaşımayın

Serkan Dönmez yazdı…

Kaşımayın
Serkan Dönmez
Serkan Dönmez( mirador07@outlook.com )
16 Aralık 2019 - 10:00

Hafta başından bu yana, havasına girilen Alanyaspor maçından bir puanla dönerek 3 puan hasretimizi 8 haftaya çıkardık.

Cuma günü oynanan maçın öncesinde, bir hafta boyunca Alanyaspor kitlesinin özellikle bir bölümünden devamlı gerilimi yükseltici, ortada hiçbir şey yokken yapılan gereksiz açıklamalar geldi.

İşin ilginç tarafı, bizim tribün kitlemizden sosyal medyada birkaç cevap dışında ne bir cevap ne de yapılan açıklamalara karşı açıklama yapıldı. Tamamen bir sessizlik hakimdi.

Maç öncesinde taraftarlarımızın toplu sayılabilecek tek itirazı, Antalyaspor taraftarlarına ayrılan deplasman kontenjanı konusu oldu. Bundan yaklaşık iki ay önce TFF’nin isteğiyle deplasman tribünü kapasitesinin düşürülmesi istenmiş, Alanyaspor bu süreçte iç sahada oynadığı iki maçta bunu uygulamamış fakat bizim maçta ilk defa kapasiteyi düşürmeye karar vererek 507 bileti uygun görmüştü. Bunun sebebini sormak ve sorgulamak, Alanyaspor tarafınca nedense gerilim yaratma sebebi olarak görüldü ya da bu durumu kendilerince fırsat olarak kullandılar. Çok önemli değil, biz de bundan böyle ilerleyen maçlarda deplasman tribününde kaç kişilik kontenjan açacaklar, takipte olacağız.

Maç öncesinde, maç içinde ve maç sonunda yaşananlarda şu durumu gördüm, yaşadım ve hissettim. Alanyaspor kitlesinin içinde azınlıkta kalan bir grup, sanki bir yerlerden emir almışcasına gerilim yarattılar ve bu gerilimi tırmandırdılar. İstedikleri de bir nebze olsun gerçekleşti.

Oynanan oyununu adı, futbol.

Ne ilk ne de son maç. Bu sportif olayı kullanarak başka alanlardaki rekabeti ve gereksiz çekişmelerinizi futbol taraftarını kullanarak yeşil sahalara taşımayın. Futboldan çıkacak kıvılcımların nerelere vardığının tarihte örnekleri çok. Bırakın, futbol içinde yaşananlarla olsun bitsin her şey.

Açıkçası, KAŞIMAYIN!

Son sözüm; Alanya, Antalya’nın ilçesidir ve plakası “07” dir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir