Varyant Haber

pendik escort

PTT’den İhtiyaç Sahiplerine Ödemeler Başlıyor

2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemeler 1 Nisan tarihinden yapılmaya başlıyor.

PTT’den İhtiyaç Sahiplerine Ödemeler Başlıyor
31 Mart 2020 - 14:07

PTT, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemelerini 1 Nisan tarihinden itibaren iş yerleri ve ATM’lerden vatandaşlara ulaştırmaya başlıyor.

Ödeme Tarihleri Doğum Yılının Son Rakamına Göre

Ödeme tarihleri ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da ihtiyaç ödemelerini alacak.

İşsizlik Ödemeleri 5 Nisandan İtibaren

PTT iş yerlerinde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki Yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlandı. Bu kapsamda işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerin işsizlik ödemeleri 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplara yatırılacak.

ATM Para Çekme Limiti Günlük 3 bin TL’ye Yükseltildi

İşlemlerini internet ya da ATM’den yapamayan vatandaşların PTT iş yerlerine kontrollü şekilde alınacağı ifade edilirken, “Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla iş yerlerimize alarak işlemlerinizi yapmayı sürdüreceğiz. Ayrıca şubelerimizde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM’lerden ücretsiz günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz.” denildi.

Gerekli Tedbirler Alındı

Yapılan açıklamada PTT olarak koronavirüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana gerekli tedbirlerin alındığı vurgulanırken, “Tüm PTT iş yerlerimizde, dağıtım ve servis araçlarımızda ve müşterilerin temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz.” İfadelerine yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir