Varyant Haber

pendik escort

Antalya’nın Sembollerinde Restorasyon Sürüyor

Vali Münir Karaloğlu, Şehzade Korkut Camii ve Tekeli Mehmet Paşa Camii’ndeki restorasyon çalışmalarını inceledi.

Antalya’nın Sembollerinde Restorasyon Sürüyor
03 Nisan 2020 - 18:10

Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın tarihi Kaleiçi bölgesinde 1616 yılında inşa edilen Tekeli Mehmet Paşa Camii ve şehre Müslüman kimliğini kazandıran, Antalya’nın fetih sembolü olan Şehzade Korkut Camii’nin restorasyon çalışmalarını inceleyerek,  yetkililerden bilgi aldı. Vali Karaloğlu’na, Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Hüseyin Coşar ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Eravşar eşlik etti.

En Kısa Sürede Tamamlanacak

Şehzade Korkut ve Tekeli Mehmet Paşa Camii’lerinde çalışmaların büyük bir oranda tamamlandığını da belirten Vali Karaloğlu “Tekeli Mehmet Paşa Camii’nde sona yaklaştık diyebiliriz. Şehzade Korkut Camii’nde ise büyük bir ilerleme var. Projeye uygun olarak çalışmalarımız sürüyor. İnşallah en kısa sürede iki camimizde çalışmalar son bulacak” dedi.

Tedbirler Üst Seviyede

Covid-19 tedbirlerine dikkat edilerek çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Vali Karaloğlu, hem Türkiye’de hem dünyada virüs tehdidi olan hassas bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte çalışmaların sosyal mesafe ve sağlık kurallarına uyularak yapıldığını belirtti. Vali Karaloğlu da incelemeler boyunca sosyal mesafe kuralına dikkat etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir