Varyant Haber

pendik escort
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Dünya Sağlık Örgütünden UEFA’ya Avrupa’da Ligleri Oynatmayın Uyarısı

DSÖ ‘den UEFA’ya şok uyarı geldi.

Dünya Sağlık Örgütünden UEFA’ya Avrupa’da Ligleri Oynatmayın Uyarısı
22 Nisan 2020 - 1:40

Çin’de ortaya çıkan ve Avrupa’da halen etkisini sürdüren koronavirüsün spora bıraktığı izlerin etkisinin uzun süre silinmemesi bekleniyor.

Bugün UEFA’nın düzenlediği telekonferansın ardından bir açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, önemli bir çağrıda bulunarak Avrupa’da koronavirüsün ilerleyişinin önüne geçilmesi için sert önlemler alınmasını talep etti ve futbolun 2021 yılına dek durdurulması istedi.

Dünya Sağlık Örgütü, UEFA ve Avrupa’daki başlıca kulüpler, Avrupa futbolunda planlanan takvimin geleceğini konuşmak için özel bir konferans görüşmesi yaptı. İdeal senaryo olarak uluslararası yarışmaların 2021 yılının sonuna dek askıya alması olarak görüldü. Yaklaşık 2.5 saat süren konferansta Dünya Sağlık Örgütünden iki epidemiyolog, önlemlerin daha sert şekilde alınması yönünde görüş bildirdi. Yeni bulaşma dalgalarının riskleri üzerinde yapılan araştırmaya dayanarak olası senaryoların gözden geçirildiği toplantıda konferansa katılanlara en iyi çözümün rekabeti gelecek yılın sonuna dek sabit tutmak olacağı aktarıldı.

Dünya Sağlık Örgütü mensubu epidemiyologların sunumlarının ardından UEFA ve katılımcı kulüplerin bu konuyu uzunca tartıştıkları dile getirildi.

Öte yandan danışmanlık firması KPMG’nin araştırmasına göre, Avrupa’daki en büyük beş ligde bu sezon kalan maçların oynanmaması halinde 4.1 milyar Avro’luk bir kayıp oluşacağı belirtilirken, bu sürecin uzaması halinde kulüplerin finansa çöküşlerinin kaçınılmaz olduğu da araştırmada yer aldı.

UEFA Başkanı Ceferin ” Ligleri Başlatmak İstiyoruz”

Düzenlenen ilk toplantıda fikir birliğine varılamazken UEFA’nın konuyu tartışmak için ilerleyen günlerde yine toplantı organize edeceği öğrenildi.

UEFA Başkanı Ceferin, futbolun en kısa zamanda başlaması için çalışmalarını sürdürdüklerini söylerken, İtalyan basınına verdiği röportajda kulüplerin Avrupa’daki kalan maçların kapalı kapılar ardında oynanacağı düşüncesine hazır olmaları gerektiğini ifade etti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir