Varyant Haber

pendik escort

Tayfur: ‘Devlet, İyilik Havuzlarımıza Çöktü’

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, başlattıkları yardım kampanyasını iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi

Tayfur: ‘Devlet, İyilik Havuzlarımıza Çöktü’
02 Nisan 2020 - 17:00

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için başlattığı yardım kampanyası, İçişleri Bakanlığı’nın belediyelere yaptığı baskının ardından iptal edildi.

Salgın süresince evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar, dükkanını açamayan esnaflar, işlerinden çıkarılarak mağdur edilen işçilere yardım edebilmek için harekete geçen İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur ve Yönetimi, yardımseverlerin hayırlarına el konulma endişesi yüzünden kampanyayı iptal etmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

‘Vatandaşın Cebine El Attılar’

Coronavirüs salgının boy gösterdiği hemen tüm ülkelerde insanların gözü kulağı, ülkeyi yönetenlerde olduğunu söyleyen İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Türk halkı işleri için kaygı duymaya başladı.  Ailelerinin geçimi için endişe duyuyorlar. Herkes geleceği için de kara kara düşünür oldu. Salgın ile karşı karşıya kalan ülkelerde, iktidarlar vatandaşlarına rahat olmaları yönünde hatırlatmalar ve yaptırımlarda bulunurken, ülkemizde ise hayal kırıklığı ve hüzne yol açıyor. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın özellikle Büyükşehir Belediyelerine yönelik yaptığı bağış engelinin ardından biz de Muratpaşa İlçe Başkanlığı olarak başlattığımız yardım kampanyasını iptal etmek zorunda kaldık. Türkiye’yi yöneten iktidarın vatandaşa destek olması gerektiği bu zor günlerde elini vatandaşının cebine uzatmasını İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı olarak kınıyoruz” diye konuştu.

Yardımseverler Zarar Görmesin’

Devlet Baba tabirinin asıl bu zor günlerde halka hatırlatılması gerektiğine vurgu yapan Tayfur, “İnsan sağlığı bizim için çok önemli. Salgınla mücadele verilirken vatandaşın kafasından hayatta kalma endişesini kaldıracak olan devlettir. İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığı olarak, özellikle ilçemizde işsiz kalan, evden çıkamayan, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı tespit ettik. Hayırsever insanlarımızın destekleri ile evlere tek tek erzak yardımı planladık. Fakat gördük ki iktidar, gün aşırı insanları ölümle karşı karşıya getiren salgını bile siyasi bir malzeme haline getirdi. Biz de Muratpaşa İlçe Başkanlığı olarak, hayırsever insanlarımızın ilerleyen süreçte devlet eli ile baskılara maruz bırakılmaması için kampanyamızı bitirme kararı aldık” dedi.

Devleti Yaşat Ki, İnsan Yaşasın’ Dediler

Şeyh Edebali’nin; Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Gazi’ye verdiği o meşhur ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ nasihatinin bu günlerde tersine döndüğünü söyleyen İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, bir çok dünya devinin ‘sosyal devlet olma politikası’ adı altında uygulanmasına rağmen Türkiye’de herşeyin tersine döndüğünü öne sürdü. Tayfur, sözlerine şöyle devam etti: “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın sözündeki yaşatma sözcüğü; insanların hayatını devam ettirmekten, onların can güvenliğini sağlamaktan ibaret değildir. Bugün gördük ki, yıllardır devlete vergilerini ödeyen vatandaşlara IBAN numarası verilerek bedel ödetilmeye çalışılıyor. Millete vermeniz gerekirken, milletten alan kampanyanız için Türk Milleti sizi asla unutmayacak”

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

© 2017 - 2020 Tüm Hakları Saklıdır. | Sitemiz sanalbasin.com üyesidir